HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order server Stativ (1U) Intel® Xeon® Scalable DDR4-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P28948-B21
- EAN: 0190017516493 0190017518220 35 ...7518220 3523210105589 0190017518251 0190017518268 0190017518237 0190017455402 0190017518206 0190017518213more
HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server, DDR4-SDRAM, 0 W, Stativ (1U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server. Processorserie: Intel® Xeon® Scalable. Intern hukommelsestype: DDR4-SDRAM. Strømforsyning: 0 W. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | Intel Xeon skalerbar 3. generation |
| Processorserie | Intel® Xeon® Scalable |
| Processor cache type | L3 |
| Processor sokkel | LGA 4189 |
| Processorproducent | Intel |
| Bundkort chipsæt | Intel C621A |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | Included - Embedded SATA controller (AHCI or SR100i modes) Optional - Variety of protocols -including NVMe-, port count, array utilities, and form factors. Please see QuickSpecs for storage controllers selection |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 0 |
| Udvidelsesporte | Maximum 3 PCIe Gen4, for detail descriptions please see QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support Intel Software Guard Extensions (SGX) support Immutable Silicon Root of Trust Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) Optional - HPE iLO Advanced, and HPE OneView Advanced |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 0 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 434,6 mm |
| Højde | 42,9 mm |
| Dybde | 434,6 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| Andre funktioner | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support Intel Software Guard Extensions (SGX) support Immutable Silicon Root of Trust Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Antal DIMM-slots | 32 |
| Hot-swap HDD båse | Ja |