HPE NVIDIA L4 24GB PCIe Accelerator for GDDR6
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S0K89C
- EAN: 4549821517640 0190017647722
HPE NVIDIA L4 24GB PCIe Accelerator for, L4, 24 GB, GDDR6, PCI Express x16 4.0
Offer details
Related Products
Description
HPE NVIDIA L4 24GB PCIe Accelerator for. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: L4. Diskret grafikadapterhukommelse: 24 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR6. Grænsefladetype: PCI Express x16 4.0
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Grafikprocessor familie | NVIDIA |
| Grafikprocessor | L4 |
| Hukommelse | |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 24 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR6 |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 300 GB/sek. |
| Porte & Grænseflader | |
| Grænsefladetype | PCI Express x16 4.0 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 270 g |
| Bredde | 168,5 mm |
| Højde | 18,7 mm |
| Dybde | 68,9 mm |
| Længde | 168,5 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Kompatible produkter | HPE Mainstream Compute Platforms |
| Andre funktioner | |
| Højde (efter britisk standard) | 1,88 cm (0.74") |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,268 kg (0.59 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Mainstream Compute Platforms |