HPE SN1600E 32Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter Intern Fiber 32000 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: Q0L11A
- EAN: 0190017103624 4549821045129
HPE SN1600E 32Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter, Intern, Ledningsført, PCI Express, Fiber, 32000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE SN1600E 32Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Værtsgrænseflade: PCI Express, Grænseflade: Fiber. Maksimal dataoverførselshastighed: 32000 Mbit/s
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Fiber |
| PCI version | 3.0 |
| Fiberkanal porte | 1 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Båndbredde | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 32000 Mbit/s |
| Netværk | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 32000 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Komponent til | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Andre understøttede operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 21,5 mm |
| Dybde | 120,7 mm |
| Højde | 185,7 mm |
| Vægt | 128 g |
| Præstation | |
| Andre understøttede operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Kabeltype | OM3 and OM4 fiber optic, shortware (sw) cable |
| Porte, antal | 2 |
| Målstyring | HPE Compute Ops Management |
| Kabinettype | Stand up |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 120,7 x 21,5 x 185,7 mm (4.75 x 0.845 x 7.31") |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |