HPE SN1610E 32Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R2J63A
- EAN: 4549821281404 0190017358987
HPE SN1610E 32Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter, PCI Express
Offer details
Related Products
Description
HPE SN1610E 32Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter. Værtsgrænseflade: PCI Express
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Design | |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Komponent til | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 167,6 mm |
| Dybde | 68,9 mm |
| Højde | 167,6 mm |
| Vægt | 145 g |
| Præstation | |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Kabeltype | OM3 and OM4 fiber optic, shortware (sw) cable |
| Porte, antal | 2 |
| Målstyring | HPE Compute Ops Management |
| Kabinettype | Stand up |