HPE Intel Xeon-Gold 5317 3.0GHz 12-core 150W for processor 3 GHz 18 MB L3 Bakke
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P36931-B21
- EAN: 0190017518640 4549821419173
HPE Intel Xeon-Gold 5317 3.0GHz 12-core 150W Processor for, Intel® Xeon® Gold, LGA 4189, 10 nm, Bakke, Intel, 3 GHz
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon-Gold 5317 3.0GHz 12-core 150W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon® Gold, Processor sokkel: LGA 4189, Processor litografi: 10 nm. Hukommelseskanaler: Okta-kanal, Maksimal intern hukommelse understøttet af processor: 6,14 TB, Hukommelsestyper understøttet af processor: DDR4-SDRAM. Markedssegment: Server, Skalerbarhed: 2S
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | Intel Xeon skalerbar 3. generation |
| Processorens basisfrekvens | 3 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Køler inkluderet | Ingen |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processorkerner | 12 |
| Processor sokkel | LGA 4189 |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| Processor litografi | 10 nm |
| Processormodel | 5317 |
| Processortråde | 24 |
| Processor driftstilstande | 64-bit |
| Thermal Design Power (TDP) | 150 W |
| Processor-cache | 18 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processor boost frekvens | 3,6 GHz |
| Pakketype | Bakke |
| Hukommelse | |
| Maksimal intern hukommelse understøttet af processor | 6,14 TB |
| Hukommelsestyper understøttet af processor | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 2933 MHz |
| Hukommelseskanaler | Okta-kanal |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Grafik | |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 150 W |
| Funktioner | |
| Maksimalt antal PCI Express-kanaler | 64 |
| PCI Express slots version | 4.0 |
| Thermal Design Power (TDP) | 150 W |
| Skalerbarhed | 2S |
| Markedssegment | Server |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85423119 |
| Tekniske detaljer | |
| Markedssegment | Server |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Bakke |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85423119 |