HPE NVIDIA Ethernet 100Gb 2-port NVMe-oF Offload Adapter for Intern 100 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8M41A
- EAN: 0190017531502
HPE NVIDIA Ethernet 100Gb 2-port NVMe-oF Offload Adapter for, Intern, Ledningsført, PCI Express, 100 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE NVIDIA Ethernet 100Gb 2-port NVMe-oF Offload Adapter for. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Værtsgrænseflade: PCI Express. Maksimal dataoverførselshastighed: 100 Mbit/s
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Båndbredde | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 100 Mbit/s |
| Netværk | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 100 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3 |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant and HPE Alletra Storage platforms. Refer to the server QuickSpecs for more information. |
| Komponent til | Server |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 19 W |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Kapabilitet | HPE Storage Array |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 297 mm |
| Dybde | 287 mm |
| Højde | 205 mm |
| Vægt | 124 g |
| Præstation | |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant and HPE Alletra Storage platforms. Refer to the server QuickSpecs for more information. |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Kabeltype | AOC |
| Porte, antal | 2 |
| Målstyring | Cryptography, SFM |
| Kabinettype | PCIe HHHL |
| Kapabilitet | HPE Storage Array |
| Tekniske detaljer | |
| Kapabilitet | HPE Storage Array |