HPE ProLiant DL380 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU server Stativ (2U) Intel® Xeon Silver 2,4 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL380 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server, 2,4 GHz, 4510, 64 GB, DDR5-SDRAM, 1000 W, Stativ (2U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL380 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server. Processorserie: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2,4 GHz, Processormodel: 4510. Intern hukommelse: 64 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 2 x 32 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W. Kabinettype: Stativ (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4510 |
| Processorkerner | 12 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded SATA controller (AHCI or Intel SATA Hybrid RAID controller) |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | Up to 8 PCIe Gen5, and 2 OCP 3.0, for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 6x High Performance Fan |
| Lagerdisk type | HPE 7.68TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD |