HPE Intel Xeon-Platinum 8558 2.1GHz 48-core 330W for processor 2,1 GHz 260 MB L3
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P67097-B21
- EAN: 0190017693439
HPE Intel Xeon-Platinum 8558 2.1GHz 48-core 330W Processor for, Intel® Xeon® Platinum, Intel, 2,1 GHz, 260 MB, L3, 330 W
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon-Platinum 8558 2.1GHz 48-core 330W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon® Platinum, Processorproducent: Intel, Processorens basisfrekvens: 2,1 GHz. Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor: 5200 MHz
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorens basisfrekvens | 2,1 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Platinum |
| Processorkerner | 48 |
| Processormodel | 8558 |
| Thermal Design Power (TDP) | 330 W |
| Processor-cache | 260 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 5200 MHz |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 330 W |
| Funktioner | |
| Thermal Design Power (TDP) | 330 W |