HPE Intel Xeon-Gold 6538Y+ 2.2GHz 32-core 225W for processor 2,2 GHz 60 MB L3
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P67096-B21
- EAN: 0190017693422
HPE Intel Xeon-Gold 6538Y+ 2.2GHz 32-core 225W Processor for, Intel® Xeon® Gold, Intel, 6538Y+, 2,2 GHz, 60 MB, L3
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon-Gold 6538Y+ 2.2GHz 32-core 225W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon® Gold, Processorproducent: Intel, Processormodel: 6538Y+. Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor: 5200 MHz
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorens basisfrekvens | 2,2 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processorkerner | 32 |
| Processormodel | 6538Y+ |
| Thermal Design Power (TDP) | 225 W |
| Processor-cache | 60 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 5200 MHz |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 225 W |
| Funktioner | |
| Thermal Design Power (TDP) | 225 W |