HPE ProLiant DL360 Gen11 20EDSFF Configure-to-order server Stativ (1U) Intel® Xeon® Scalable DDR5-SDRAM 800 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P52500-B21
- EAN: 0190017650418 0190017650395 01 ...7650395 0190017650425 0190017586151 0190017650388 0190017650401 0190017650432more
HPE ProLiant DL360 Gen11 20EDSFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 800 W, Stativ (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 20EDSFF Configure-to-order Server. Processorserie: Intel® Xeon® Scalable. Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Ethernet LAN. Strømforsyning: 800 W. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorserie | Intel® Xeon® Scalable |
| Processor cache type | L3 |
| Processor sokkel | LGA 4677 (Socket E) |
| Processorproducent | Intel |
| Bundkort chipsæt | Intel C741 |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | Included - Embedded SATA controller (AHCI or Intel SATA Hybrid RAID controller) Optional - HPE Smart Array Gen11 Storage Controller in Variety of protocols -including NVMe-, port count, array utilities, and form factors (PCIe stand-up adapter and OCP3.0). Please see QuickSpecs for storage controllers selection. |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom 5719, Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | Maximum 3 PCIe Gen5 slots and maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots, for detail descriptions please see QuickSpecs. |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | HPE 500W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply (available only in 4LFF CTO server), HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply, HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply, HPE 1000W Flex Slot Titanium Power Supply, HPE 1600W Flex slot Platinum Hot Plug Power Supply, HPE 1600W DC Power supply, HPE 1600W Flex Slot -48VDC Hot Plug Power Supply, HPE 1800W-2200W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply. |
| Strømforsyning | 800 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 434,6 mm |
| Højde | 42,9 mm |
| Dybde | 773,1 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Antal understøttede lagerdiske | 20 |
| Andre funktioner | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Antal DIMM-slots | 32 |