HPE 1.92TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD 1,92 TB 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P64844-B21
- EAN: 4549821551408 0190017680415
HPE 1.92TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD, 1,92 TB, 2.5"
Offer details
Related Products
Description
HPE 1.92TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD. SDD-kapacitet: 1,92 TB, SSD-formfaktor: 2.5", Komponent til: Server/arbejdsplads
Specifications
| Funktioner | |
|---|---|
| Grænseflade | U.3 |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 133123 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Mål arbejdsbyrde | Read Intensive (RI) |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Daglige drevskrivninger (DWPD) | 1 |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 11,18 W |
| Præstation | |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 133123 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 219,2 mm |
| Dybde | 228,6 mm |
| Højde | 146,1 mm |
| Vægt | 500 g |
| Tekniske detaljer | |
| Grænseflade | U.3 |
| Andre funktioner | |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,499 kg (1.1 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |