HPE 1.6TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Mixed Use E3S EC1 EDSFF SPDM PE1030 SSD 1,6 TB E3.S
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P77262-B21
- EAN: 0190017767888 5715328231931
HPE 1.6TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Mixed Use E3S EC1 EDSFF SPDM PE1030 SSD, 1,6 TB, E3.S
Offer details
Related Products
Description
HPE 1.6TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Mixed Use E3S EC1 EDSFF SPDM PE1030 SSD. SDD-kapacitet: 1,6 TB, SSD-formfaktor: E3.S, Komponent til: Server/arbejdsplads
Specifications
| Funktioner | |
|---|---|
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,6 TB |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Tilfældig læsning (4KB) | 262149 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 383174 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Hardware kryptering | Ja |
| Mål arbejdsbyrde | Mixed Use (MU) |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Daglige drevskrivninger (DWPD) | 4,06 |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 14,23 W |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 14,23 W |
| Præstation | |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,6 TB |
| Tilfældig læsning (4KB) | 262149 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 383174 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Hardware kryptering | Ja |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 116 mm |
| Vægt | 540 g |
| Andre funktioner | |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,538 kg (1.19 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |