HPE Intel Xeon-Platinum 8558U 2.0GHz 48-core 300W for processor 2 GHz 260 MB L3
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P67102-B21
- EAN: 0190017693484
HPE Intel Xeon-Platinum 8558U 2.0GHz 48-core 300W Processor for, Intel® Xeon® Platinum, Intel, 8558U, 2 GHz, 260 MB, L3
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon-Platinum 8558U 2.0GHz 48-core 300W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon® Platinum, Processorproducent: Intel, Processormodel: 8558U. Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor: 4800 MHz
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorens basisfrekvens | 2 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Platinum |
| Processorkerner | 48 |
| Processormodel | 8558U |
| Thermal Design Power (TDP) | 300 W |
| Processor-cache | 260 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 4800 MHz |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 300 W |
| Funktioner | |
| Thermal Design Power (TDP) | 300 W |