HPE ProLiant DL385 Gen11 9015 3.5GHz 8c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU server 960 GB Stativ (2U) AMD EPYC 3,6 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL385 Gen11 9015 3.5GHz 8c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server, 3,6 GHz, 9015, 64 GB, DDR5-SDRAM, 960 GB, Stativ (2U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL385 Gen11 9015 3.5GHz 8c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server. Processorserie: AMD EPYC, Processorfrekvens: 3,6 GHz, Processormodel: 9015. Intern hukommelse: 64 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 2 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 960 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W. Kabinettype: Stativ (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 3,6 GHz |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processormodel | 9015 |
| Processorkerner | 8 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Processorproducent | AMD |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 6400 MHz |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Udvidelsesporte | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Præstation | |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management (optional subscription available) Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 600 mm |
| Vægt | 42,8 kg |
| Højde | 270 mm |
| Dybde | 917,7 mm |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 42,8 kg (94.4 Pund) |
| Standard ventilatorer | 6x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 599,9 x 917,7 x 270 mm (23.6 x 36.1 x 10.6") |