HPE InfiniBand HDR100/Ethernet 100Gb 2-port QSFP56 PCIe4 x16 MCX653106A-ECAT Adapter Intern 100 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P23666-B21
- EAN: 0190017437187 5715063299517
HPE InfiniBand HDR100/Ethernet 100Gb 2-port QSFP56 PCIe4 x16 MCX653106A-ECAT Adapter, Intern, Ledningsført, PCI Express, Ethernet, 100 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE InfiniBand HDR100/Ethernet 100Gb 2-port QSFP56 PCIe4 x16 MCX653106A-ECAT Adapter. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Værtsgrænseflade: PCI Express, Grænseflade: Ethernet. Maksimal dataoverførselshastighed: 100 Mbit/s
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Ethernet |
| PCI version | 4.0 |
| Fiberkanal porte | 2 |
| Fiber optisk strømstik | QSFP56 |
| Båndbredde | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 100 Mbit/s |
| Netværk | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 100 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 100 Gigabit Ethernet |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant Rack/Tower/BladeSystem Servers/Synergy |
| Komponent til | Server |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 355,6 mm |
| Dybde | 609,6 mm |
| Højde | 254 mm |
| Vægt | 230 g |
| Præstation | |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant Rack/Tower/BladeSystem Servers/Synergy |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Andre funktioner | |
| Kabeltype | DAC and AOC |
| Porte, antal | 2 |
| Kabinettype | Standup LP |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,231 kg (0.509 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 609,6 x 355,6 x 254 mm (24 x 14 x 10") |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |