HPE MSA 2062 16Gb Fibre Channel SFF Storage disk array 1,92 TB Stativ (2U) Sort, Sølv
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R0Q80B
- EAN: 0190017620732 4549821495405
HPE MSA 2062 16Gb Fibre Channel SFF Storage, 1,92 TB, SSD, Serial Attached SCSI (SAS), 5 kg, Stativ (2U), Sort, Sølv
Offer details
Description
HPE MSA 2062 16Gb Fibre Channel SFF Storage. Total installeret opbevaringskapacitet: 1,92 TB, Installeret lagerdisktype: SSD, Grænseflade til lagerdisk: Serial Attached SCSI (SAS). Kabinettype: Stativ (2U), Enhedsklasse: Små & mellemstore virksomheder. Antal understøttede lagerdiske: 24, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD. Bredde: 89 mm, Dybde: 445 mm, Højde: 508 mm, Vægt: 5 kg. Produktfarve: Sort, Sølv
Specifications
| Lagring | |
|---|---|
| Total installeret opbevaringskapacitet | 1,92 TB |
| Datalagringsdriver installeret | Ja |
| Installeret lagerdisktype | SSD |
| Antal installerede lagerdiske | 2 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Antal understøttede lagerdiske | 24 |
| Maksimalt understøttet lagerkapacitet | 1831,68 TB |
| Grænseflade til lagerdisk | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Kapacitet af datalagringsdrev | 1,92 TB |
| Lagerdisk type | (2) HPE 1.92 TB Read Intensive SFF SSDs included (maximum 24 SFF drives per array model) |
| Porte & Grænseflader | |
| Værtsporte | 8 |
| Fiber kanal | Ja |
| Design | |
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Præstation | |
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder |
| Systemkrav | |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 89 mm |
| Dybde | 445 mm |
| Højde | 508 mm |
| Vægt | 5 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Garantiperiode | 3 År |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | Windows Server 2022 Windows Server 2019 Windows Server 2016 VMWare vSphere 6.7 Red Hat Linux 8 SuSE SLES 15 |
| Vægt (efter britisk standard) | 4,99 kg (11 Pund) |
| Opbevaring spejling | No |
| Understøtter SAN-backup | Yes |
| Understøtter Insight Manager | No |
| Controller til lagerdisk | HPE MSA 2060 16Gb FC storage controllers, 4-ports per controller |
| Beskrivelse af udvidelse | 24 drive bay 2060 SFF drive enclosures and/or 12 drive bay 2060 LFF drive enclosures (add up to 9) |
| Understøttelse af klyngedannelse | Yes |
| Garantiperiode | 3 År |