HPE MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver modul til netværksmodtager Fiberoptisk 16000 Mbit/s SFP+ 850 nm
HPE MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver, Fiberoptisk, 16000 Mbit/s, SFP+, LC, 50/125,62.5/125 µm, SW
Offer details
Related Products
Description
HPE MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver. SFP modtagertype: Fiberoptisk, Maksimal dataoverførselshastighed: 16000 Mbit/s, Grænsefladetype: SFP+. Bredde: 203,2 mm, Dybde: 5,3 mm, Højde: 76,2 mm. Antal pr. pakke: 4 stk. Vægt (efter britisk standard): 0,113 kg (0.25 Pund)
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| SFP modtagertype | Fiberoptisk |
| Grænsefladetype | SFP+ |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 16000 Mbit/s |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| Bølgelængde | 850 nm |
| Fiber kabeldiametre understøttes (kerne/beklædning) | 50/125,62.5/125 µm |
| Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet | Ingen |
| Multitilstand fiber (MMF) understøttet | Ja |
| SFP transceiver standard | SW |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85369010 |
| Netværk | |
| SFP modtagertype | Fiberoptisk |
| Grænsefladetype | SFP+ |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 16000 Mbit/s |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 203,2 mm |
| Dybde | 5,3 mm |
| Højde | 76,2 mm |
| Vægt | 110 g |
| Emballage indhold | |
| Antal pr. pakke | 4 stk |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 4 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85369010 |
| Andre funktioner | |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,113 kg (0.25 Pund) |