HPE MSA 2060 16Gb Fibre Channel LFF TAA-compliant Storage disk array Stativ (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R9G39B
- EAN: 0190017620831
HPE MSA 2060 16Gb Fibre Channel LFF TAA-compliant Storage, HDD, 5 kg, Stativ (2U)
Offer details
Description
HPE MSA 2060 16Gb Fibre Channel LFF TAA-compliant Storage. Installeret lagerdisktype: HDD. Kabinettype: Stativ (2U). Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD. Bredde: 89 mm, Dybde: 445 mm, Højde: 508 mm, Vægt: 5 kg
Specifications
| Lagring | |
|---|---|
| Installeret lagerdisktype | HDD |
| Antal installerede lagerdiske | 6 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Maksimalt understøttet lagerkapacitet | 662,4 TB |
| Kapacitet af datalagringsdrev | 12 TB |
| Lagerdisk type | Bundled with 6x 12 TB 7.2K TAA/SED LFF HDD. Up to 6 additional TAA/SED LFF HDD and/or SSD can be added per array model. |
| Porte & Grænseflader | |
| Værtsporte | 8 |
| Fiber kanal | Ja |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Systemkrav | |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 89 mm |
| Dybde | 445 mm |
| Højde | 508 mm |
| Vægt | 5 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | Windows Server 2022 Windows Server 2019 Windows Server 2016 VMWare vSphere 6.7 Red Hat Linux 8 SuSE SLES 15 |
| Vægt (efter britisk standard) | 4,99 kg (11 Pund) |
| Opbevaring spejling | No |
| Understøtter SAN-backup | Yes |
| Understøtter Insight Manager | No |
| Controller til lagerdisk | HPE MSA 2060 16Gb FC storage controllers, 4-ports each |
| Beskrivelse af udvidelse | 24 drive bay 2060 SFF TAA compliant drive enclosure with 6x 2.4 TB SFF 10K TAA/SED compliant HDD integrated and/or 12 drive bay 2060 LFF TAA compliant drive enclosure with 6x 12 TB LFF 7.2K TAA/SED compliant HDD integrated (add up to 9) |
| Understøttelse af klyngedannelse | Yes |