Offer details
Related Products
Description
HPE 1.92TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Read Intensive E3S EC1 CD8P SSD. SDD-kapacitet: 1,92 TB, SSD-formfaktor: E3.S, Komponent til: Server/arbejdsplads
Specifications
| Funktioner | |
|---|---|
| Grænseflade | PCI Express 5.0 |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Tilfældig læsning (4KB) | 199342 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 160036 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Mål arbejdsbyrde | Read Intensive (RI) |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Daglige drevskrivninger (DWPD) | 1 |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 17,6 W |
| Præstation | |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| Tilfældig læsning (4KB) | 199342 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 160036 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 116 mm |
| Vægt | 540 g |
| Tekniske detaljer | |
| Grænseflade | PCI Express 5.0 |
| Andre funktioner | |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,538 kg (1.19 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |