HPE ProLiant DL385 Gen11 8SFF Configure-to-order server Stativ (2U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P53921-B21
- EAN: 0190017642833 0190017642826 01 ...7642826 0190017642840 0190017592688 0190017642871more
HPE ProLiant DL385 Gen11 8SFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Stativ (2U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL385 Gen11 8SFF Configure-to-order Server. Processorserie: AMD EPYC. Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Strømforsyning: 0 W. Kabinettype: Stativ (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | AMD EPYC 9004 |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processor cache type | L3 |
| Processor sokkel | Socket SP5 |
| Processorproducent | AMD |
| Bundkort chipsæt | AMD SoC |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE Tri-Mode Controllers, refer to the QuickSpecs for more detail |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA, Serial Attached SCSI (SAS) |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 0 |
| Udvidelsesporte | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on model |
| Strømforsyning | 0 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 600 mm |
| Vægt | 42,8 kg |
| Højde | 270 mm |
| Dybde | 917,7 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| Andre funktioner | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Antal DIMM-slots | 24 |
| Hot-swap HDD båse | Ja |
| Vægt (efter britisk standard) | 42,8 kg (94.4 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 599,9 x 917,7 x 270 mm (23.6 x 36.1 x 10.6") |