HPE ProLiant DL380 Gen11 24SFF NC Configure-to-order server Stativ (2U) Intel® Xeon® Scalable DDR5-SDRAM 800 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P52535-B21
- EAN: 0190017656748 0190017653006 01 ...7653006 0190017652993 0190017652986 0190017586656 0190017653013more
HPE ProLiant DL380 Gen11 24SFF NC Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 800 W, Stativ (2U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL380 Gen11 24SFF NC Configure-to-order Server. Processorserie: Intel® Xeon® Scalable. Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Ethernet LAN. Strømforsyning: 800 W. Kabinettype: Stativ (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | Intel Xeon Scalable 4th Gen |
| Processorserie | Intel® Xeon® Scalable |
| Processor cache type | L3 |
| Processor sokkel | LGA 4677 (Socket E) |
| Processorproducent | Intel |
| Bundkort chipsæt | Intel C741 |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE SR932i-p and/or HPE MR216i-o and/or HPE MR416i-o and/or HPE MR216i-p and/or HPE MR416i-p and/or HPE MR408i-o, for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 0 |
| Udvidelsesporte | Up to 8 PCIe Gen5, and 2 OCP 3.0, for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Udvidelsessokler | |
| PCI-slots | 3 |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 800W, 1000W, or 1600W Dual hot-plug redundant 1+1 HPE Flexible Slot Power Supplies, depending on model |
| Strømforsyning | 800 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 448 mm |
| Højde | 87,5 mm |
| Dybde | 727 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Antal understøttede lagerdiske | 24 |
| Andre funktioner | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Sikkerhedsfunktioner | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Antal DIMM-slots | 32 |