HPE ProLiant DL365 Gen11 8SFF Configure-to-order server Stativ (1U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P53933-B21
- EAN: 0190017643427 0190017643458 01 ...7643458 0190017595504 0190017643434 0190017643403 0190017643410more
HPE ProLiant DL365 Gen11 8SFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Stativ (1U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL365 Gen11 8SFF Configure-to-order Server. Processorserie: AMD EPYC. Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Strømforsyning: 0 W. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processor cache type | L3 |
| Processor sokkel | Socket SP5 |
| Processorproducent | AMD |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE Tri-Mode Controllers, refer to QuickSpecs for more details |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 0 |
| Udvidelsesporte | 2 maximum, for detail descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require license), and HPE Compute Ops Management |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on customer configuration |
| Strømforsyning | 0 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 916 mm |
| Vægt | 29,3 kg |
| Højde | 242 mm |
| Dybde | 600 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| Andre funktioner | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Antal DIMM-slots | 24 |
| Vægt (efter britisk standard) | 29,3 kg (64.7 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 915,9 x 599,9 x 242,1 mm (36.1 x 23.6 x 9.53") |