HPE ProLiant DL360 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 800W PS server Stativ (1U) Intel® Xeon Silver 2 GHz DDR5-SDRAM
HPE ProLiant DL360 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 800W PS Server, 2 GHz, 4410Y, 32 GB, DDR5-SDRAM, 800 W, Stativ (1U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 800W PS Server. Processorserie: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2 GHz, Processormodel: 4410Y. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 32 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 800 W. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4410Y |
| Processorkerner | 12 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Processor boost frekvens | 3,9 GHz |
| Konfigurerbar TDP-down | 4,5 W |
| Bus type | OPI |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 8 TB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5" |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Antal understøttede HHD'er | 8 |
| Understøttede SSD-størrelser | 2.5" |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x16 slots | 2 |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). |
| Processor særlige funktioner | |
| Intel® TSX-NI-version | 0,00 |
| Intel® Stable Billede Platform Program (SIPP) version | 0,00 |
| Intel® Smart Response Technology version | 1,00 |
| Intel® Secure Key Technology version | 1,00 |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 1x HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 800 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 241 mm |
| Vægt | 32,3 kg |
| Højde | 990 mm |
| Dybde | 600 mm |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 32,3 kg (71.3 Pund) |
| Standard ventilatorer | 5x Standard Fans |
| Lagerdisk type | None ship standard, 8 SFF supported |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 241 x 599,9 x 990,1 mm (9.49 x 23.6 x 39") |