HP Elite 628B8ET#UUW PC Intel® Core™ i7 i7-14700 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro Tower Sort
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 628B8ET#UUW
- EAN: 0197961374940
Offer details
Reasons To Buy
Beskytter kritiske sikkerhedsprocesser
Hold dine kritiske programmer og processer kørende, selvom malware forsøger at lukke dem ned, med den selvreparerende beskyttelse fra HP Sure Run.
Hurtig og sikker gendannelse til den seneste afbildning
Brugerne kan hurtigt og nemt gendanne deres maskiner til den seneste afbildning, og IT-afdelingen kan planlægge gendannelse af hele pc-flåden kun ved hjælp af en netværksforbindelse og valgfri HP Sure Recover.[3]
Gør den grundlæggende it-administration hurtigere
HP Manageability Integration Kit hjælper med hurtigere image-oprettelse og administration af hardware, BIOS og sikkerhed via Microsoft System Center Configuration Manager.[5]
Tilslut flere skærme
Bevar overblikket over alle dine arbejdsstrømme med tre indbyggede videoporte.
Beskyttet af HP Wolf Security
HP Wolf Security for Business skaber et hardwareforstærket forsvar, der altid er aktiveret og robust.[6]
Vær med til at beskytte vores fælles fremtid
Mindst 50 % af alt plastik, som er anvendt i denne pc, er genanvendt genbrugsplast.[7]
Hurtigt og effektivt trådløst LAN
Din pc's bærbarhed og pålideligheden ved en hurtig forbindelse afgør, hvor du kan arbejde. Få en hurtig og pålidelig forbindelse i tætte trådløse miljøer med Wi-Fi 6 med gigabithastighed.[1]
Tryghed, når du surfer på nettet
Beskyt din pc mod websites, skrivebeskyttede Microsoft® Office-filer og vedhæftede PDF-filer med malware, ransomware og vira takket være hardwareforstærket sikkerhed fra HP Sure Click.[4]
Fantastisk ydeevne
Dynamisk ydeevne leveret af den nyeste Intel®-processor[2] medvirker til, at du hurtigt kan håndtere store projekter.
Windows 11
Fungere alle steder fra uden at gå på kompromis med ydeevnen eller sikkerheden med Windows 11, som drives af HP's samarbejds- og tilslutningsteknologi.
HP Sure Sense
Malware udvikler sig hurtigt, og traditionel antivirus genkender ikke altid nye angreb. Beskyt din pc mod nye angreb med HP Sure Sense, der bruger dyb indlærings-AI til at levere fremragende beskyttelse mod avanceret malware.
Description
HP Elite Tower 800 leverer den høje ydeevne, som er nødvendig til superbrugere, hvis arbejde omfatter håndtering af komplekse programmer, gengivelse og krævende grafisk indhold. Den nyeste Intel-processor[2], hurtig lagring og hukommelse gør denne pc til den helt rigtige, når du skal klare dine mest krævende arbejdsopgaver.
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-14700 |
| Processorproducent | Intel |
| Processorkerner | 20 |
| Processor boost frekvens | 5,4 GHz |
| Processor-cache | 33 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processortråde | 28 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Performance-kerner | 8 |
| Effektive kerner | 8 |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,1 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,5 GHz |
| Processor base power | 65 W |
| Maksimal turbokraft | 219 W |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4,1 GHz |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,1 GHz |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 4x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| Grafik | |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Optisk drev | |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenne type | 2x2 |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 0 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Line-in | Ja |
| Linie ud | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | 2 |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Design | |
| Kabinettype | Tower |
| Produktfarve | Sort |
| Antal 3.5" bays | 2 |
| Farvenavn | Sort |
| Oprindelsesland | Tjekkiet |
| Introduktionsår | 2023 |
| Præstation | |
| Produkttype | PC |
| Bundkort chipsæt | Intel Q670 |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Strøm til |
| Lydchip | Realtek ALC3252 |
| Markedspositionering | Premium |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Forudinstalleret software | HP Notifications; HP PC Hardware Diagnostics UEFI; HP Support Assistant; HP Connection Optimizer; HP Privacy Settings; HP Desktop Support Utilities; HP Easy Clean; HP Setup integreret OOBE; Køb Microsoft Office (sælges separat); HP Services Scan |
| Processor særlige funktioner | |
| Intel® Turbo Boost Teknologi | Ja |
| Specifikke funktioner for mærket | |
| HP Support Assistant | Ja |
| HP Security tools | HP Sure Run; Trusted Platform Module TPM 2.0 Embedded Security Chip leveres med Windows 10 (Common Criteria EAL4+-certificeret) (FIPS 140-2 Level 2-certificeret); HP Sure Start; HP Secure Erase; HP Sure Click; HP Sure Sense; Absolute Persistence-modul; HP Sure Recover; HP Sure Admin; HP Client Security Manager Gen7; HP Tamper Lock |
| HP Management tools | HP Client Catalog (download); HP Driver Packs (download); HP Cloud Recovery; HP Image Assistant Gen 5 (download); HP Client Management Script Library (download); HP Connect til Microsoft Endpoint Manager; HP Manageability Integration Kit (download); HP Patch Assistant (download) |
| HP Software provided | HP Notifications; HP PC Hardware Diagnostics UEFI; HP Connection Optimizer;HP Privacy Settings; HP PC Hardware Diagnostics Windows; HP Desktop Support Utilities; MyHP; HP QuickDrop; HP Easy Clean; HP Easy Clean Keyboard Driver |
| HP segment | Forretning |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197961374940 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 550 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtige teknologier og materialer | Bulk-emballage tilgængelig; Støddæmpende indlæg i kassen er fra 100 % bæredygtige kilder og kan genanvendes; Yderemballage og bølgepap er 100 % bæredygtigt produceret og genanvendelig; Ocean bound-plast i højttalerkabinet og I/O-strip; 60 % PCR-plast; 10 % ITE-afledt plast fra lukket kredsløb; 80 Plus® Platinum-strømforsyninger tilgængelige |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 180 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 337 mm |
| Dybde | 308 mm |
| Højde | 337 mm |
| Vægt | 6,15 kg |
| Pakkebredde | 287 mm |
| Pakkedybde | 400 mm |
| Pakkehøjde | 499 mm |
| Pakkevægt | 8,87 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 287 mm |
| Pakkedybde | 400 mm |
| Pakkehøjde | 499 mm |
| Pakkevægt | 8,87 kg |
| CO2-aftryk | |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 180 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 25 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 147 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 2 |
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 1 |
| Funktioner | |
| Oprindelsesland | Tjekkiet |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtige teknologier og materialer | Bulk-emballage tilgængelig; Støddæmpende indlæg i kassen er fra 100 % bæredygtige kilder og kan genanvendes; Yderemballage og bølgepap er 100 % bæredygtigt produceret og genanvendelig; Ocean bound-plast i højttalerkabinet og I/O-strip; 60 % PCR-plast; 10 % ITE-afledt plast fra lukket kredsløb; 80 Plus® Platinum-strømforsyninger tilgængelige |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Generel produktsikkerhedsforordning (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197961374940 |
| Andre funktioner | |
| Processorproducent | Intel |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| On-board grafikkort | Ja |
| UNSPSC-kode | 43211507 |
| Oprindelsesland | Tjekkiet |
| Fabriksgaranti | 1 års (1/1/1) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele, arbejdskraft og reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |
| Supporttjeneste inkluderet | HP 3 års Active Care-hardwaresupport næste hverdag på stedet. Læs mere om vilkår og betingelser på https://h20195.www2.hp.com/v2/GetPDF.aspx/4AA7-8543DAE & https://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/4AA5-7123DAE.pdf. HP 3 års hardwaresupport på stedet med svar næste hverdag på stedet til desktop. Læs mere om vilkår og betingelser på https://h20195.www2.hp.com/v2/GetPDF.aspx/4AA5-6385DAE & https://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/4AA5-7123DAE.pdf |