HP Poly Voyager 4310 Microsoft Teams Certified USB-C Headset +BT700-dongle
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 77Y95AA
- EAN: 5715063346556 0197029610072
Poly Voyager 4310 Microsoft Teams Certified USB-C Headset +BT700-dongle
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Frihed til at arbejde
Bevæg dig frit mellem dine forskellige arbejdssteder med dette mobile headset. Bevæg dig nemt rundt takket være 50 m trådløs rækkevidde. Reducer baggrundsstøj, og styr dine samtaler ved hjælp af Acoustic Fence-teknologi.
Effektiv – hele døgnet
Opnå endnu bedre produktivitet med konstant komfort, op til 24 timers taletid og mulighed for at slutte til flere enheder. Forlæng din taletid ved at bruge bordopladeren eller ved at bruge headsettet i USB-tilstand med ledning.[1,2]
Description
Færre ledninger. Færre omkostninger.
Giv dine medarbejdere mulighed for at arbejde, uden at de behøver at være ved deres skrivebord, med et trådløst Bluetooth-headset på entry-level med. Mød Voyager 4300 UC-serien. Den kan alt det, dine teams behøver for at forblive produktive og oprette forbindelse til alle deres enheder, uanset om de er hjemme eller på kontoret.
Giv dine medarbejdere mulighed for at arbejde, uden at de behøver at være ved deres skrivebord, med et trådløst Bluetooth-headset på entry-level med. Mød Voyager 4300 UC-serien. Den kan alt det, dine teams behøver for at forblive produktive og oprette forbindelse til alle deres enheder, uanset om de er hjemme eller på kontoret.
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Produkttype | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Mono |
| Bæremåde | Headset |
| Produktfarve | Sort |
| DECT kan tilsluttes | Ja |
| Oprindelsesland | Kina, Mexico |
| Kabellængde | 1,5 m |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Farvenavn | Black |
| Betjeningstaster | Besvar/afslut opkald, Bluetooth parring, Volume +, Volume - |
| Aftageligt kabel | Ja |
| Fungerer med Apple Siri | Ja |
| Høreværnsteknologier | SoundGuard DIGITAL |
| Fungerer med Microsoft Cortana | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 50 m |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Høretelefoner | |
| Ørekobling | Circumaural |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Driverenhed | 3,2 cm |
| Mikrofon | |
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 6800 Hz |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Batteri | |
| Taletid | 24 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Opladningstid for batteri | 1,6 t |
| Batterikapacitet | 350 mAh |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 155 mm |
| Dybde | 67 mm |
| Højde | 166 mm |
| Vægt | 122 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 186 mm |
| Pakkedybde | 210 mm |
| Pakkehøjde | 55 mm |
| Pakkevægt | 290,73 g |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A |
| Kassens indhold | Startvejledning; Opbevaringspose; Trådløst headset |
| Ørepudemateriale | Kunstlæder |
| Logistik data | |
| Pallens bruttovægt | 105,4 kg |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 80 stk |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 10 stk |
| Tekniske detaljer | |
| Kassens indhold | Startvejledning; Opbevaringspose; Trådløst headset |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
| Generel produktsikkerhedsforordning (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Palle dimensioner (BxDxH) | 1016 x 1219 x 1900 mm |
| Andre funktioner | |
| Kapabilitet | Kompatibel med pc'er via den medfølgende BT700 USB-A Bluetooth-adapter og smartphones via Bluetooth |
| DECT kan tilsluttes | Ja |
| Medfølgende software | Poly Lens |
| Kompatible operativsystemer | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andre understøttede operativsystemer | Android, iOS |
| Emballageindhold | USB Type-C®️ charging cable; Quick start guide; Travel pouch; USB Type-A adaptor; Charging stand; Wireless headset |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Farvenavn | Black |
| UNSPSC-kode | 43191638 |