Cisco Catalyst 3560-CX Administreret L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Hvid
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C3560CX-12PC-S
- EAN: 0882658753275
Cisco Catalyst 3560-CX, Administreret, L2/L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, Kan monteres på væggen
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst 3560-CX. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2/L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 12. Fuld duplex. Switch kapacitet: 32 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Kan monteres på væggen, Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 12 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 1023 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Antal køer | 8 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9198 |
| Hastighed for videresendelse | 23,8 Mpps |
| Antal VLAN'er | 1023 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMP, IGMPv3 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Hvid |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA 22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, CE, GB 4943, IEC 60825 |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC, CFR 47, EN 55022, EN 55024, AS/NZS, VCCI, ANATEL, CCC, GOST |
| Markedssegment | Forretning |
| Oprindelsesland | Kina |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 128 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 553140 t |
| Stabelbar | Ingen |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 26,3 W |
| Strømstiktype | Type C |
| Indgangsstrøm | 1.5 - 3.25 A |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 12 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 240 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4000 m |
| Varmeafgivelse | 1023,61 BUT/t |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 1023 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 269 mm |
| Dybde | 238 mm |
| Højde | 44,4 mm |
| Vægt | 2,31 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 327,7 mm |
| Pakkedybde | 349,2 mm |
| Pakkehøjde | 160,3 mm |
| Pakkevægt | 2,31 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 1 stk |
| Andre funktioner | |
| Oprindelsesland | Kina |
| Logistik data | |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Antal pr. pakke | 1 stk |