Cisco Catalyst 2960-S Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U Sort
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C2960S-24TD-L
- EAN: 4053162307919 0722868360149 88 ...8360149 8826583373520 5052461713178 0168141532283 0882658337352 5711045572074 0112840325660 0779184323860 0172302745337more
Cisco Catalyst 2960-S, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
Cisco Catalyst 2960-S. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE.... Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3x |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 255 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Gennnemløb | 65,5 Mpps |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Antal VLAN'er | 255 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, SSH-2 |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Præstation | |
| Støjniveau | 44 dB |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 332958 t |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 39 W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4000 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 255 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 299 mm |
| Højde | 45 mm |
| Vægt | 4,3 kg |