Cisco Catalyst WS-C3560X-48P-S netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Blå
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C3560X-48P-S
- EAN: 0610585730621 4053162308336 07 ...2308336 0705271014922 0882658330391 8826583303916 0021111989169 0163120609857 0746278721277more
Cisco Catalyst WS-C3560X-48P-S, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C3560X-48P-S. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48. Fuld duplex, Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Fuld duplex | Ja |
| Understøttede kabeltyper | Cat5e |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| Gennnemløb | 101,2 Mpps |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| Sikkerhed | |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| IP-MAC-portbinding | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP |
| Datalink-protokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Blå |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL60950-1, C-UL CAN/CSA 22.2 No.60950-1, TUV/GS, CB, AS/NZS 60950-1CE, NOM, GOST |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC, EN 55022B, VCCI, AS/NZS 3548, KCC, CE, GOST |
| Præstation | |
| Støjniveau | 43 dB |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 149594 t |
| Stabelbar | Ingen |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 48 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 435 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 460 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 7,4 kg |