Cisco Catalyst WS-C3560C-8PC-S netværksswitch Administreret L2 Fast Ethernet (10/100) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Hvid
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C3560C-8PC-S
- EAN: 0021111433150 8826584524068 07 ...4524068 0757943276817 0112840325684 0971472895022 0882658452406 0777785857708 0521227167548 0803982784261more
Cisco Catalyst WS-C3560C-8PC-S, Administreret, L2, Fast Ethernet (10/100), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C3560C-8PC-S. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Fast Ethernet (10/100), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 8, Antal USB 2.0-porte: 1. Fuld duplex, Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Fast Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 100BASE-TX, 10BASE-T |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| Gennnemløb | 4,2 Mpps |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9018 |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMPv3 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Link, Strøm |
| Certificering | UL, CAN/CSA, IEC, GB, FCC, CFR, CE, AS/NZS, VCCI, KCC, KN24/KN22, ANATEL, CCC, GOST, RoHS |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 373635 t |
| Stabelbar | Ingen |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 158 W |
| Indgangsstrøm | 1.6 - 8 A |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 124 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4000 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 269 mm |
| Dybde | 213 mm |
| Højde | 44,4 mm |
| Vægt | 1,86 kg |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL, CAN/CSA, IEC, GB, FCC, CFR, CE, AS/NZS, VCCI, KCC, KN24/KN22, ANATEL, CCC, GOST, RoHS |