Cisco Catalyst 2960S-48TS-L Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U Sort
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C2960S-48TS-L
- EAN: 0801940084606 0809186252353 07 ...6252353 0763616031409 0151903628737 0882658337444 0132017860466 8826583374442 0700443529884 3609740046483 5052461713185 0799599493057 0640034670758 0087944825081 9865745930705more
Cisco Catalyst 2960S-48TS-L, Administreret, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Stativ-montering, 1U
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst 2960S-48TS-L. Switch-type: Administreret. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries. Netværksstandarder: IEEE 802.3. Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3 |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Præstation | |
| Støjniveau | 44 dB |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 328056 t |
| Stabelbar | Ja |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Relativ luftfugtighed, der ikke fungerer (ikke-kondenserende) | 10 - 95% |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 95% |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 299 mm |
| Højde | 45 mm |
| Vægt | 4,8 kg |