HPE ProLiant DL385 Gen11 9115 2.6GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU server Stativ (2U) AMD EPYC 2,6 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL385 Gen11 9115 2.6GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server, 2,6 GHz, 64 GB, DDR5-SDRAM, 1000 W, Stativ (2U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL385 Gen11 9115 2.6GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server. Processorserie: AMD EPYC, Processorfrekvens: 2,6 GHz. Intern hukommelse: 64 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 2 x 32 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W. Kabinettype: Stativ (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processorkerner | 16 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Processorproducent | AMD |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 6400 MHz |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | Storage Controller not included |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Præstation | |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management (optional subscription available) Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 6x Performance Fans |
| Lagerdisk type | HPE 7.68TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD |