HPE ProLiant DL360 Gen11 4514Y 2.0GHz 16c 1P 4x32GB-R 8SFF NS204i-u NC BCM57416 2x1000W PS EU server Stativ (1U) Intel® Xeon Silver 2 GHz 128 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL360 Gen11 4514Y 2.0GHz 16c 1P 4x32GB-R 8SFF NS204i-u NC BCM57416 2x1000W PS EU Server, 2 GHz, 4514Y, 128 GB, DDR5-SDRAM, 1000 W, Stativ (1U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 4514Y 2.0GHz 16c 1P 4x32GB-R 8SFF NS204i-u NC BCM57416 2x1000W PS EU Server. Processorserie: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2 GHz, Processormodel: 4514Y. Intern hukommelse: 128 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 4 x 32 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W, Redundant strømforsyning. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4514Y |
| Processorkerner | 16 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Processor boost frekvens | 3,4 GHz |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 128 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 4 TB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 16x DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 4 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE NS204i-u Gen11 NVMe Hot Plug Boot Optimized Storage Device |
| Understøtter RAID | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Maksimal lagerkapacitet | 153,6 TB |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal installerede strømforsyninger | 1 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 753,1 mm |
| Højde | 42,9 mm |
| Dybde | 434,6 mm |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 7x High Performance Fans |
| Lagerdisk type | None ship standard, 8 SFF supported |