HPE Intel Xeon-Gold 6554S 2.2GHz 36-core 270W for processor 2,2 GHz 180 MB L3
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P67110-B21
- EAN: 0190017693569
HPE Intel Xeon-Gold 6554S 2.2GHz 36-core 270W Processor for, Intel® Xeon® Gold, Intel, 6554S, 2,2 GHz, 180 MB, L3
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon-Gold 6554S 2.2GHz 36-core 270W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon® Gold, Processorproducent: Intel, Processormodel: 6554S. Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor: 5200 MHz
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorens basisfrekvens | 2,2 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processorkerner | 36 |
| Processormodel | 6554S |
| Thermal Design Power (TDP) | 270 W |
| Processor-cache | 180 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 5200 MHz |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 270 W |
| Funktioner | |
| Thermal Design Power (TDP) | 270 W |