HPE MSA 2070 32Gb Fibre Channel SFF Storage disk array Stativ (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S3T80A
- EAN: 4549821619931 0190017758121
HPE MSA 2070 32Gb Fibre Channel SFF Storage, 2.5", Stativ (2U)
Offer details
Description
HPE MSA 2070 32Gb Fibre Channel SFF Storage. Størrelse på lagerdisk: 2.5". Kabinettype: Stativ (2U), Enhedsklasse: Store virksomheder. Antal understøttede lagerdiske: 24, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD. Bredde: 445 mm, Dybde: 508 mm, Højde: 89 mm
Specifications
| Lagring | |
|---|---|
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Installeret lagerdisktype | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Antal understøttede lagerdiske | 24 |
| Maksimalt understøttet lagerkapacitet | 7370 TB |
| Størrelse på lagerdisk | 2.5" |
| RAID-niveauer | 0, 6, 1, 5, 10 |
| Lagerdisk type | Up to 24 SFF HDD and/or SSD per base array |
| Porte & Grænseflader | |
| Fiber kanal | Ja |
| Design | |
| Enhedsklasse | Store virksomheder |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Præstation | |
| Enhedsklasse | Store virksomheder |
| Systemkrav | |
| Understøttede operativsystemer til servere | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 508 mm |
| Højde | 89 mm |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Andre funktioner | |
| Formfaktor | SFF |
| Kompatible operativsystemer | Windows Server; VMware vSphere™; Red Hat Linux; SUSE™ SLES; See HPE SPOCK for more details. |
| Controller til lagerdisk | 2x 32 Gb Fibre Channel 4-port Controller |
| Beskrivelse af udvidelse | 2U 24-drive SFF drive enclosure and/or 2U 12-drive LFF drive enclosure (add up to 9 in any combination) |