HPE Aruba Networking AP-735 (RW) Tri Radio 2x2 Wi-Fi 7 Internal Antennas Campus Access Point Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S1G42A
- EAN: 0190017663791
HPE Aruba Networking AP-735 (RW) Tri Radio 2x2 Wi-Fi 7 Internal Antennas Campus Access Point, 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, WPA, WPA2, WPA3, 5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-735 (RW) Tri Radio 2x2 Wi-Fi 7 Internal Antennas Campus Access Point. 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 36 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Ethernet LAN-datahastigheder | 5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), 20/40/80/160/320 (6 GHz), maximum peak data rate 14.4 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11be, IEEE 802.11mc |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, 6, 7 WPA2 and WPA3 (Enterprise, Personal), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 5) |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), 20/40/80/160/320 (6 GHz), maximum peak data rate 14.4 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11be, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 688 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 2900 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 5800 Mbit/s |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Stråleformning | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 36 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, 6, 7 WPA2 and WPA3 (Enterprise, Personal), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 5) |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, 6, 7 WPA2 and WPA3 (Enterprise, Personal), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 5) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 240 mm |
| Dybde | 240 mm |
| Højde | 56 mm |
| Vægt | 1,44 kg |
| Emballage indhold | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0, E1: Two Ethernet wired network ports (RJ‑45) U0, U1: Two USB 2.0 host interfaces (Type A connector) Kensington security slot Serial console interface (proprietary, micro‑B USB physical jack) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |