HPE Aruba Networking AP-634 (RW) Tri-radio 2x2:2 Wi-Fi 6E External Antennas Campus AP 2500 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S1G49A
- EAN: 0190017663869
HPE Aruba Networking AP-634 (RW) Tri-radio 2x2:2 Wi-Fi 6E External Antennas Campus AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, 2500 Mbit/s, AES, TKIP, WPA, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3, WPA3-Enterprise, 2500,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-634 (RW) Tri-radio 2x2:2 Wi-Fi 6E External Antennas Campus AP. 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 2500 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: AES, TKIP, WPA, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3, WPA3-Enterprise. Ethernet LAN-datahastigheder: 2500,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.9 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 5) |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | AP-634 (excluding 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.2.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.6.0.0 AP-634 (including 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.12.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.0.03 AP-635: HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.9.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.4.0.0 Standard power product class operation of the AP-634 is only supported on HPE Aruba Networking OS 10.7.0.0 and later deployments and HPE Aruba Networking OS 8.12.0.0 and later deployments that include a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. Standard power operation is not supported on Instant OS deployments or 8.x HPE Aruba Networking OS deployments without a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.9 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 2500 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | AP-634 (excluding 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.2.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.6.0.0 AP-634 (including 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.12.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.0.03 AP-635: HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.9.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.4.0.0 Standard power product class operation of the AP-634 is only supported on HPE Aruba Networking OS 10.7.0.0 and later deployments and HPE Aruba Networking OS 8.12.0.0 and later deployments that include a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. Standard power operation is not supported on Instant OS deployments or 8.x HPE Aruba Networking OS deployments without a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | AES, TKIP, WPA, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3, WPA3-Enterprise |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Strømstyring | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Loft, Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 5) |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Ekstern |
| Antennestik type | RP-SMA |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 5) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 220 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 220 mm |
| Vægt | 1,3 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0, E1: Two Ethernet wired network ports (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,3 kg (2.86 Pund) |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | AP-634 (excluding 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.2.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.6.0.0 AP-634 (including 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.12.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.0.03 AP-635: HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.9.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.4.0.0 Standard power product class operation of the AP-634 is only supported on HPE Aruba Networking OS 10.7.0.0 and later deployments and HPE Aruba Networking OS 8.12.0.0 and later deployments that include a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. Standard power operation is not supported on Instant OS deployments or 8.x HPE Aruba Networking OS deployments without a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. |