HPE Aruba Networking AP-534 (RW) TAA Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified Campus AP 3550 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JZ341A
- EAN: 0190017232805
HPE Aruba Networking AP-534 (RW) TAA Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified Campus AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 3550 Mbit/s, WMM, WPA, WPA2, 5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-534 (RW) TAA Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified Campus AP. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 3550 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WMM, WPA, WPA2. Ethernet LAN-datahastigheder: 5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 23,3 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3550 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/(80+80) (5 GHz), and maximum peak data rate 2.9 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth Special Interest Group (SIG) |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Instant OS 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later. Note: *With some restrictions. For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Funktioner | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3550 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/(80+80) (5 GHz), and maximum peak data rate 2.9 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 1148 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 2402 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Instant OS 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later. Note: *With some restrictions. For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WMM, WPA, WPA2 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| USB-stik type | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 23,3 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Loft, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth Special Interest Group (SIG) |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Ekstern |
| Antal forbindelser | 4 |
| Antenner, antal | 4 |
| Antennestik type | RP-SMA |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth Special Interest Group (SIG) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 240 mm |
| Dybde | 240 mm |
| Højde | 57 mm |
| Vægt | 1 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0, E1: Ethernet port (RJ-45) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) USB 2.0 host interface (Type A connector) Kensington security slot |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,998 kg (2.2 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 93% |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Instant OS 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later. Note: *With some restrictions. For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |