HPE Aruba Networking AP-514 (RW) Dual Radio 4x4/2x2 802.11ax External Antennas Unified Campus AP 5375 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: Q9H57A
- EAN: 0190017273570
HPE Aruba Networking AP-514 (RW) Dual Radio 4x4/2x2 802.11ax External Antennas Unified Campus AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 5375 Mbit/s, WMM, WPA, WPA2, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-514 (RW) Dual Radio 4x4/2x2 802.11ax External Antennas Unified Campus AP. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 5375 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WMM, WPA, WPA2. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5375 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), and maximum peak data rate 2.69 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.4.0.0 (with some restrictions). For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Funktioner | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5375 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), and maximum peak data rate 2.69 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 575 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 4800 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.4.0.0 (with some restrictions). For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WMM, WPA, WPA2 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| USB-stik type | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 16 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Ekstern |
| Antal forbindelser | 4 |
| Antennestik type | RP-SMA |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 200 mm |
| Højde | 46 mm |
| Vægt | 810 g |
| Pakkebredde | 230 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 72 mm |
| Pakkevægt | 1,01 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 230 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 72 mm |
| Pakkevægt | 1,01 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45, maximum negotiated speed 2.5 Gbps) E1: 10/100/1000BASE-T Ethernet network interface (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 93% |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.4.0.0 (with some restrictions). For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |