HP ProDesk 4 Mini G1i Intel Core Ultra 7 265T 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro Mini PC AI PC Sort
- Brand: HP
- Category:
- SKU: B6YZ9ET#UUW
- EAN:
Offer details
Reasons To Buy
HP anbefaler Windows 11 Pro til virksomheder
Arbejd hvor som helst uden at gå på kompromis med ydeevne med Windows 11 og HP's teknologi til samarbejde, sikkerhed og tilslutning. Opsummer og omskriv indhold, få relevante indholdsanbefalinger, og hold styr på tingene med Microsoft Copilot.[1]
Simpel pc-administration
Du bruger mindre tid på at få de rigtige opdateringer med HP Support Assistant.[3]
Slet dine drev
HP Secure Erase fjerner harddiskens indhold, så den kan genbruges eller overdrages til en anden.[6]
Tryghed, når du surfer på nettet
Beskyt din pc mod websites, skrivebeskyttede Microsoft® Office-filer og vedhæftede PDF-filer med malware, ransomware og vira takket være hardwareforstærket sikkerhed fra HP Sure Click.[7]
HP Sure Sense
Malware udvikler sig langt hurtigere, end antivirus kan følge med. Beskyt din pc mod nye angreb, der aldrig er set før, med HP Sure Sense, som kombinerer adfærdsanalyser med avancerede AI-teknikker for at give enestående beskyttelse.[8]
Gør den grundlæggende it-administration hurtigere
Reducer nedetid og de samlede ejerskabsomkostninger for dine HP-pc'er med HP Manageability Integration Kit. Denne løsning er med til at fremskynde oprettelsen af afbildning og forenkle rutinemæssig administration af hardware, BIOS, sikkerhed og softwareopdateringer.[10]
Avancerede trådløse tilslutningsmuligheder
Få en fantastisk forbindelsesoplevelse, selv på travle trådløse netværk, med hurtig og pålidelig Wi-Fi 6E. Den interne antenne hjælper med at forbedre rækkevidden og optimere signalstyrken, især i større områder eller rum med forhindringer.[11]
Lille størrelse giver optimal udrulning
Denne lille ProDesk 4 fylder kun ganske lidt på skrivebordet, og den kan også monteres bag på en skærm.[4]
Kraftfuld, adaptiv ydeevne
Udfør mindre opgaver i komplekse projekter med op til en Intel® Core™ Ultra CPU[2] og en 13 TOPS NPU.[5]
To SSD'er og værktøjsfri adgang
Bliv fremtidsparat med to SSD-lagerenheder, og opgrader og vedligehold nemt denne mini-pc med værktøjsfri adgang.
Vær med til at beskytte vores fælles fremtid
Denne HP ProDesk 4 Mini G1i Desktop AI-pc leveres i 100 % HP-papirbaseret emballage fra genanvendte kilder eller certificeret bæredygtige kilder.[9]
Description
HP ProDesk 4 Mini G1i Desktop AI-pc'en har ydeevne, sikkerhed og fleksible udruldningsmuligheder i erhvervsklassen med blot et enkelt kabel til virksomheder i alle størrelser. Denne pålidelige pc med en volumen på en liter er kraftig nok til at håndtere behovene hos almindelige virksomheder og SMV'er med en kraftig Intel CPU[2] og en 13 TOPS NPU. [5] Se, hvor AI kan føre dig hen!
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processorserie | Intel Core Ultra 7 |
| Processormodel | 265T |
| Processorproducent | Intel |
| Processorkerner | 20 |
| Processor boost frekvens | 5,3 GHz |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processortråde | 20 |
| Performance-kerner | 8 |
| Effektive kerner | 12 |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,5 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,2 GHz |
| Processor base power | 35 W |
| Maksimal turbokraft | 112 W |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4,6 GHz |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,2 GHz |
| Neural processor-enhed (NPU) | |
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja |
| Understøttelse af Windows Studio-effekter | Ja |
| AI-softwareframeworks understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Samlet processorydelse op til | 33 TOPs |
| NPU-ydeevne op til | 13 TOPs |
| GPU-ydeevne op til | 8 TOPs |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Hukommelsesstik | 2x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 5600 MT/s |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| Grafik | |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Graphics |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Optisk drev | |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenne type | 2x2 |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Design | |
| Kabinettype | Mini PC |
| Produktfarve | Sort |
| Farvenavn | Sort |
| Oprindelsesland | Kina, Thailand |
| Præstation | |
| Produkttype | Mini PC |
| Bundkort chipsæt | Intel Q870 |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Strøm til |
| Lydchip | Realtek ALC3252 |
| Markedspositionering | Dokumenteret produktivitet |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Processor særlige funktioner | |
| Intel® Turbo Boost Teknologi | Ja |
| Specifikke funktioner for mærket | |
| HP Support Assistant | Ja |
| HP segment | Forretning |
| AI fra HP | AI PC |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199251693274 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 90 W |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtige teknologier og materialer | Bulk packaging available; Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable; 55% post-consumer recycled plastic; 100% recycled rare earth elements in speaker; Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable; Up to 90% of Ocean-bound plastic in speaker enclosure and I/O strip |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 240 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 177 mm |
| Dybde | 181 mm |
| Højde | 177 mm |
| Vægt | 1,2 kg |
| Pakkebredde | 481 mm |
| Pakkedybde | 105 mm |
| Pakkehøjde | 240 mm |
| Pakkevægt | 3,4 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 481 mm |
| Pakkedybde | 105 mm |
| Pakkehøjde | 240 mm |
| Pakkevægt | 3,4 kg |
| Emballage indhold | |
| Skærm inkluderet | Ingen |
| Display | |
| Skærm inkluderet | Ingen |
| CO2-aftryk | |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 240 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 31 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 209 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 3 |
| Funktioner | |
| Oprindelsesland | Kina, Thailand |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtige teknologier og materialer | Bulk packaging available; Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable; 55% post-consumer recycled plastic; 100% recycled rare earth elements in speaker; Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable; Up to 90% of Ocean-bound plastic in speaker enclosure and I/O strip |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT |
| Generel produktsikkerhedsforordning (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199251693274 |
| Andre funktioner | |
| Processorproducent | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| UNSPSC-kode | 43211507 |
| Oprindelsesland | Kina, Thailand |
| Fabriksgaranti | 1 års (1/1/1) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele, arbejdskraft og reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |
| Supporttjeneste inkluderet | HP CO2-neutral computerservice ─ til døren-service til desktops.. Læs mere om vilkår og betingelser på https://h20195.www2.hp.com/v2/GetPDF.aspx/4AA8-1894DAE & https://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/4AA5-7123DAE.pdf |