Cisco Catalyst 2960-24TC-S Administreret L2 Fast Ethernet (10/100) 1U Grå
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C2960-24TC-S
- EAN: 5714590115123 0021111432979 08 ...1432979 0882658241734 4053162307759 0882658169304 8826581693040 5051749143454 0882658169298 5051964006176more
Cisco Catalyst 2960-24TC-S, Administreret, L2, Fast Ethernet (10/100), Fuld duplex, Stativ-montering, 1U
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst 2960-24TC-S. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Fast Ethernet (10/100), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries, Switch kapacitet: 32 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE.... Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Netværk | |
|---|---|
| IGMP snooping | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 64 |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 64 |
| Dataoverførsel | |
| Antal VLAN'er | 64 |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 0,1 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Præstation | |
| Stabelbar | Ingen |
| Hukommelsestype | RAM |
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 403745 t |
| Administrationsfunktioner | |
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP |
| Udvekslingsprotokoller | Ethernet |
| Datalink-protokol | Ethernet, Fast Ethernet |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Grå |
| LED-indikatorer | Ja |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC Part 15 Class A, EN 55022 Class A (CISPR22), EN 55024 (CISPR24), AS/NZS CISPR22 Class A, CE, CNS13438 Class A, MIC, GOST, China EMC |
| Certificering | CE, TUV GS, cUL, EN 60950, EN55022, NOM, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN55024, FCC Part 15, UL 1950 (3), CSA 22.2 No. 950 (3) |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4000 m |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 236 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,6 kg |
| Andre funktioner | |
| Dimensioner (BxDxH) | 445 x 236 x 44 mm |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Strømforsyning | 30 W |
| Effektkrav | 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Godkendelsesmetode | RADIUS, TACACS+, SSH2 |
| Udvidelsesporte | 2 ( 2 ) x SFP (mini-GBIC) |
| Tekniske funktioner | VLAN, auto MDI/MDI-X, IGMP |
| I/O-porte | 2x host - 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 |