HPE ProLiant ML30 Gen11 E-2414 2.6GHz 4c 1P 32GB-DR 4LFF-NHP VROC 2x1TB SATA HDD 350W PS EU server 2 TB Tårn (4U) Intel® Xeon® 2,6 GHz DDR5-SDRAM
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P71385-425
- EAN: 4549821600496 0190017720289 56 ...7720289 5605922008131more
HPE ProLiant ML30 Gen11 E-2414 2.6GHz 4c 1P 32GB-DR 4LFF-NHP VROC 2x1TB SATA HDD 350W PS EU Server, 2,6 GHz, E-2414, 32 GB, DDR5-SDRAM, 2 TB, Tårn (4U)
Offer details
Description
HPE ProLiant ML30 Gen11 E-2414 2.6GHz 4c 1P 32GB-DR 4LFF-NHP VROC 2x1TB SATA HDD 350W PS EU Server. Processorserie: Intel® Xeon®, Processorfrekvens: 2,6 GHz, Processormodel: E-2414. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 2 TB, HDD-grænseflade: SATA III. Ethernet LAN. Strømforsyning: 350 W. Kabinettype: Tårn (4U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon® |
| Processormodel | E-2414 |
| Processorkerner | 4 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Processor boost frekvens | 4,5 GHz |
| Bundkort chipsæt | Intel C262 |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 4x DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 2 TB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| HDD kapacitet | 1 TB |
| HDD-grænseflade | SATA III |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded Intel VROC SATA (formerly known as Intel RSTe) |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Understøttede HDD-størrelser | 3.5" |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Maksimal lagerkapacitet | 16 TB |
| Understøtter hot-plug | Ingen |
| Grafik | |
| Maksimal grafikadapterhukommelse | 16 MB |
| On-board grafikkort | Ja |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 5 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udvidelsesporte | 4, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Tårn (4U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Fjernstyret administration | iLO 6 ASIC |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server VMware ESXi Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) Canonical Ubuntu |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management (optional subscription available). |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server VMware ESXi Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) Canonical Ubuntu |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ingen |
| Strømforsyningstype | 1x HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus 350W Platinum ATX FIO Power Supply |
| Strømforsyning | 350 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 175,3 mm |
| Højde | 368,3 mm |
| Dybde | 475 mm |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 1x Standard Fan |
| Lagerdisk type | 2x HPE 1TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF RW 1-year Warranty Multi Vendor HDD |