HPE ProLiant ML30 Gen11 E-2414 2.6GHz 4-core 1P 16GB-U 4LFF-NHP 350W PS server Tårn (4U) Intel® Xeon® 2,6 GHz DDR5-SDRAM
HPE ProLiant ML30 Gen11 E-2414 2.6GHz 4-core 1P 16GB-U 4LFF-NHP 350W PS Server, 2,6 GHz, E-2414, 16 GB, DDR5-SDRAM, 350 W, Tårn (4U)
Offer details
Description
HPE ProLiant ML30 Gen11 E-2414 2.6GHz 4-core 1P 16GB-U 4LFF-NHP 350W PS Server. Processorserie: Intel® Xeon®, Processorfrekvens: 2,6 GHz, Processormodel: E-2414. Intern hukommelse: 16 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 16 GB. HDD-størrelse: 3.5". Ethernet LAN. Strømforsyning: 350 W, Redundant strømforsyning. Kabinettype: Tårn (4U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon® |
| Processormodel | E-2414 |
| Processorkerner | 4 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Processor boost frekvens | 4,5 GHz |
| Performance-kerner | 4 |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 4x DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Lagring | |
| HDD-størrelse | 3.5" |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded Intel VROC SATA (formerly known as Intel RSTe) |
| Understøtter RAID | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 6 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udvidelsesporte | 4, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| PCI Express x8 (Gen 4.x) porte | 3 |
| Design | |
| Kabinettype | Tårn (4U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management. Refer to the iLO 6 User Guide |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyningstype | 1x HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus 350W Platinum ATX FIO Power Supply |
| Strømforsyning | 350 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 1 |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 1x Standard Fan |
| Lagerdisk type | None ship standard, 4 LFF supported |