HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order server Stativ (2U) Intel® Xeon® Scalable DDR4-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P05172-B21
- EAN: 0190017516967 0190017516912 01 ...7516912 0190017287409 0190017516974 0190017516950 0190017516936 0190017516929 0190017516905 0190017516943more
HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server, DDR4-SDRAM, 0 W, Stativ (2U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server. Processorserie: Intel® Xeon® Scalable. Intern hukommelsestype: DDR4-SDRAM. Ethernet LAN. Strømforsyning: 0 W. Kabinettype: Stativ (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | Intel Xeon skalerbar 3. generation |
| Processorserie | Intel® Xeon® Scalable |
| Processor sokkel | LGA 4189 |
| Processorproducent | Intel |
| Bundkort chipsæt | Intel C621A |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | None |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 0 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 600,2 mm |
| Højde | 87,5 mm |
| Dybde | 968,5 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| Andre funktioner | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Antal DIMM-slots | 32 |
| Hot-swap HDD båse | Ja |