HPE ProLiant DL365 Gen11 9115 3.2GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU server 960 GB Stativ (1U) AMD EPYC 2,6 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL365 Gen11 9115 3.2GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server, 2,6 GHz, 64 GB, DDR5-SDRAM, 960 GB, 1000 W, Stativ (1U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL365 Gen11 9115 3.2GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server. Processorserie: AMD EPYC, Processorfrekvens: 2,6 GHz. Intern hukommelse: 64 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 2 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 960 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processorkerner | 16 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Processorproducent | AMD |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 6400 MHz |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Udvidelsesporte | 2 maximum, for detail descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require license), and HPE Compute Ops Management |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 916 mm |
| Vægt | 29,4 kg |
| Højde | 242 mm |
| Dybde | 600 mm |
| Andre funktioner | |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 29,4 kg (64.7 Pund) |
| Standard ventilatorer | 7x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 915,9 x 599,9 x 242,1 mm (36.1 x 23.6 x 9.53") |