HPE ProLiant DL360 Gen11 5515+ 3.2GHz 8-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 1000W PS server 0 GB Stativ (1U) Intel® Xeon® Gold 5515+ 3,2 GHz DDR5-SDRAM
HPE ProLiant DL360 Gen11 5515+ 3.2GHz 8-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 1000W PS Server, 3,2 GHz, 5515+, 32 GB, DDR5-SDRAM, 0 GB, Stativ (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 5515+ 3.2GHz 8-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 1000W PS Server. Processorserie: Intel® Xeon® Gold, Processorfrekvens: 3,2 GHz, Processormodel: 5515+. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 0 GB, HDD-grænseflade: SATA, Serial Attached SCSI (SAS). Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W, Redundant strømforsyning. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 3,2 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processormodel | 5515+ |
| Processorkerner | 8 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 22,5 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Bundkort chipsæt | Intel C741 |
| Maksimalt antal SMP-processorer | 2 |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 8 TB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 32x DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 0 GB |
| HDD-grænseflade | SATA, Serial Attached SCSI (SAS) |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 |
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5" |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Antal understøttede HHD'er | 8 |
| Maksimal lagerkapacitet | 153,6 TB |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Understøttede SSD-størrelser | 2.5" |
| Grafik | |
| Maksimal grafikadapterhukommelse | 16 MB |
| On-board grafikkort | Ja |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Fjernstyret administration | iLO 6 ASIC |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server VMware ESXi Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) Canonical Ubuntu Oracle Linux and Oracle VM SAP Linux |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server VMware ESXi Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) Canonical Ubuntu Oracle Linux and Oracle VM SAP Linux |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyningstype | 1x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 1 |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 241 mm |
| Vægt | 32,3 kg |
| Højde | 990 mm |
| Dybde | 600 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 32,3 kg (71.3 Pund) |
| Standard ventilatorer | 5x Standard Fans |
| Lagerdisk type | None ship standard, 8 SFF supported |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 241 x 599,9 x 990,1 mm (9.49 x 23.6 x 39") |