HPE 1.92TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Read Intensive E3S EC1 EDSFF SPDM PE1010 SSD 1,92 TB E3.S
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P77269-B21
- EAN: 5715328231962 0190017767918
HPE 1.92TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Read Intensive E3S EC1 EDSFF SPDM PE1010 SSD, 1,92 TB, E3.S
Offer details
Related Products
Description
HPE 1.92TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Read Intensive E3S EC1 EDSFF SPDM PE1010 SSD. SDD-kapacitet: 1,92 TB, SSD-formfaktor: E3.S, Komponent til: Server/arbejdsplads
Specifications
| Funktioner | |
|---|---|
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Tilfældig læsning (4KB) | 261725 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 176961 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Hardware kryptering | Ja |
| Mål arbejdsbyrde | Read Intensive (RI) |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Daglige drevskrivninger (DWPD) | 1,43 |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 14,29 W |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 14,29 W |
| Præstation | |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| Tilfældig læsning (4KB) | 261725 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 176961 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Hardware kryptering | Ja |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 116 mm |
| Vægt | 540 g |
| Andre funktioner | |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,538 kg (1.19 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |