HPE MSA 1060 10GBASE-T iSCSI SFF Storage disk array Stativ (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R0Q86B
- EAN: 0190017620770 4549821495443
HPE MSA 1060 10GBASE-T iSCSI SFF Storage, Serial Attached SCSI (SAS), 5 kg, Stativ (2U)
Offer details
Related Products
Description
HPE MSA 1060 10GBASE-T iSCSI SFF Storage. Grænseflade til lagerdisk: Serial Attached SCSI (SAS). Kabinettype: Stativ (2U), Enhedsklasse: Små & mellemstore virksomheder. Antal understøttede lagerdiske: 24, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD. Bredde: 89 mm, Dybde: 445 mm, Højde: 508 mm, Vægt: 5 kg
Specifications
| Lagring | |
|---|---|
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Installeret lagerdisktype | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Antal understøttede lagerdiske | 24 |
| Maksimalt understøttet lagerkapacitet | 737 TB |
| Grænseflade til lagerdisk | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Lagerdisk type | Up to 24 SFF HDD and/or SSD on all 1060 array models |
| Porte & Grænseflader | |
| Fiber kanal | Ja |
| Design | |
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder |
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Præstation | |
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder |
| Systemkrav | |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 89 mm |
| Dybde | 445 mm |
| Højde | 508 mm |
| Vægt | 5 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Andre funktioner | |
| Formfaktor | SFF |
| Kompatible operativsystemer | Windows Server 2022; Windows Server 2019; Windows Server 2016; VMWare vSphere™ 6.7; Red Hat Linux 8; SUSE™ SLES 15; See HPE SPOCK for more details. |
| Vægt (efter britisk standard) | 4,99 kg (11 Pund) |
| Controller til lagerdisk | 2x 10GBase-T iSCSI 2-port Controllers |
| Beskrivelse af udvidelse | 24 drive bay 2060 SFF disk enclosure or 12 drive bay 2060 LFF disk enclosure (add up to 3) |