HPE Aruba Networking AP-505 (RW) Dual Radio 2x2 802.11ax Internal Antennas Unified Campus AP 1774 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R2H28A
- EAN: 0190017357997 5415247298458 35 ...7298458 3523210104483 5902002211437more
HPE Aruba Networking AP-505 (RW) Dual Radio 2x2 802.11ax Internal Antennas Unified Campus AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 1774 Mbit/s, WPA3, WPA, WPA2, 1000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-505 (RW) Dual Radio 2x2 802.11ax Internal Antennas Unified Campus AP. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 1774 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA3, WPA, WPA2. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 16,5 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1774 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3-Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 4) |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Instant OS 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later |
| Funktioner | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1774 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 574 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Instant OS 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA3, WPA, WPA2 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-stik type | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 16,5 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Loft, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3-Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 4) |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 2 |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3-Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 4) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 160 mm |
| Dybde | 161 mm |
| Højde | 37 mm |
| Vægt | 500 g |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: Ethernet wired network port (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot. |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,499 kg (1.1 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 93% |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Instant OS 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |