HPE Aruba Networking 5412R 92GT PoE+ and 4 port SFP+ (No PSU) v3 zl2 Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 7U Grå
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL001A
- EAN: 0888182604540 0888182604380 01 ...2604380 0190017255323 4053162933576more
HP 5412R 92GT PoE+ and 4-port SFP+ (No PSU) v3 zl2 Switch
Offer details
Description
The HP 5400R zl2 Switch Series is an industry leading mobile campus access solution with HP Smart Rate multi-gigabit ports for high speed connectivity and bandwidth for next wave 802.11ac devices. It brings enterprise-class resiliency and innovative flexibility and scalability to converged campus networks.
Robust virtualization with HP AllianceOne solutions, hitless failover, QoS and security with full L3 features and flexible connectivity including 40 Gigabit Ethernet ports and full PoE+, the 5400R requires no add-on software licensing and is SDN ready with OpenFlow support.
Robust virtualization with HP AllianceOne solutions, hitless failover, QoS and security with full L3 features and flexible connectivity including 40 Gigabit Ethernet ports and full PoE+, the 5400R requires no add-on software licensing and is SDN ready with OpenFlow support.
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 92 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Kompatible hukommelseskort | SD |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3at, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Fuld duplex | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Routing indtastninger | 10000 |
| IP-routing | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 64000 entries |
| Switch kapacitet | 1920 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 1142,8 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,8 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,8 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 7U |
| Produktfarve | Grå |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Støjniveau | 49 dB |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Flashhukommelse | 16 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | QorIQ P2020 |
| Stabelbar | Ja |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1000 Mb Latency: < 2.8 µs; 10 Gbps Latency: < 1.8 µs; 40 Gbps Latency: < 1.5 µs |
| Målstyring | HPE Aruba Networking Management Software HPE Aruba Networking Central HPE Intelligent Management Center Basic Software Platform (IMC) Command-line interface Web browser Configuration menu Out-of-band management (RJ-45 Ethernet) Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) SNMP manager |
| Hukommelse og processor | Depend on the model: Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 450 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 550 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Freescale P2020 dual core at 1.2 GHz, 16 MB flash, 1 GB SD Card, 4 GB DDR3 SODIMM. |
| Vægt (efter britisk standard) | 20,5 kg (45.2 Pund) |
| I/O-porte | 92 RJ‑45 auto‑sensing 10/100/1000 PoE+ ports 4 open 10 GbE SFP+ transceiver slots 8 open module slots Supports a maximum of 288 auto‑sensing 10/100/1000 ports or 288 SFP ports or 96 SFP+ ports or 96 HPE Smart Rate Multi‑Gigabit or 24 40 GbE ports, or a combination. |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 444,5 x 450,9 x 307,3 mm (17.5 x 17.8 x 12.1") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 95% |
| Varmeafgivelse | 4900 BUT/t |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 444,5 mm |
| Dybde | 450,9 mm |
| Højde | 307,3 mm |
| Vægt | 20,5 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |