Offer details
Description
HPE - Ekspansionsmodul - 1/2.5/5/10GBase-T (PoE+) x 8 - for HPE Aruba 5406R, 5406R 16, 5406R 44, 5406R 8-port, 5406R zl2
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Design | |
| Produktfarve | Sølv |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1000 Mb Latency: < 2.8 µs; 10 Gbps Latency: < 1.8 µs; 40 Gbps Latency: < 1.5 µs |
| Målstyring | HPE Aruba Networking Management Software HPE Aruba Networking Central HPE Intelligent Management Center Basic Software Platform (IMC) Command-line interface Web browser Configuration menu Out-of-band management (RJ-45 Ethernet) Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) SNMP manager |
| Hukommelse og processor | Depend on the model: Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 450 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 550 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Freescale P2020 dual core at 1.2 GHz, 16 MB flash, 1 GB SD Card, 4 GB DDR3 SODIMM. |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,93 kg (2.05 Pund) |
| I/O-porte | Up to (12) open module slots, maximum. Supports a maximum of (288) 10/100/1000 ports or (288) SFP ports or (96) SFP+ ports or (96) HPE Smart Rate Multi-Gigabit or (24) 40 GbE ports, or a combination. Pre-configured models, some with PoE/PoE+, can support 10/100/1000 GbE, 10 GbE and 40GbE. |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 261,6 x 206,5 x 44,5 mm (10.3 x 8.13 x 1.75") |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 261,6 mm |
| Dybde | 206,5 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 930 g |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |